You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Дата: 12.06.2019

Юридична клініка для малого та середнього бізнесу продовжує рубрику “Корисні поради підприємцям”, в якій сьогодні адвокат Ірина Марчук надасть юридичну консультацію з приводу того,  як правильно захистити свої авторські права в мережі Інтернет. Це питання виявилось найцікавішим минулого тижня, саме тому ми пропонуємо розібратись в юридичних тонкощах.

Для України захист авторських прав взагалі дуже складне питання, тим паче це стосується мережі Інтернет. Не дивлячись на численні зауваження з боку міжнародного співтовариства, українське законодавство продовжує мати цілий пласт прогалин, які потребують свого врегулювання. Однак, 26.04.2017 р. набули чинності зміни до ЗУ “Про авторське право та суміжні права” від 23.12.1993 № 3792-ХІІ, які стосувались захисту авторського права в мережі Інтернет щодо використання аудіовізуальних творів, музичних творів, комп’ютерних програм, відеограм, фонограм, передач (програм) організацій мовлення. Отже, для того, щоб захистити свої авторські права в мережі Інтернет потрібно вчинити наступні дій:

  1. Звернутися до власника веб-сайту та (або) веб-сторінки із заявою про припинення порушення (надалі – заява). Копія заяви одночасно направляється постачальнику послуг хостингу, який надає послуги і (або) ресурси для розміщення відповідного веб-сайту.
  2. Вимоги до оформлення заяви встановлені ч. 2 ст. 52-1 ЗУ «Про авторське право та суміжні права». Звернення можливе тільки за допомогою представництва адвоката.
  3. У разі відсутності обставин для відмови, власник веб-сайту не пізніше 48 год. з моменту отримання заяви зобов’язаний унеможливити доступ до електронної (цифрової) інформації та надати заявнику і постачальнику послуг хостингу інформацію про вжиті заходи.
  4. Якщо власник веб-сайту, який отримав заяву, не є власником веб-сторінки, то впродовж 24 год. з моменту отримання заяви зобов’язаний направити її копію власнику веб-сторінки. Подальша поетапність взаємодії власника веб-сайту та власника веб-сторінки передбачена ч. 6 ст. 52-1 ЗУ «Про авторське право та суміжні права», однак про вжиті заходи власник веб-сайту повинен повідомити заявника та постачальника послуг хостингу впродовж 72 год. з моменту отримання заяви.
  5. Якщо захисти авторські права не вдалося через вищевказаний механізм або Ви не знайшли відомості про власника веб-сайту на веб-сайті та в публічних базах даних записів про доменні імена (WHOIS), то в даному випадку можливо звернутися до постачальника послуг хостингу.
  6. Постачальник послуг хостингу зобов’язаний не пізніше 24 год. з моменту отримання заяви, надіслати власнику веб-сайту її копію. У разі якщо впродовж 24 год. власник веб-сайту не вчинив дій, постачальник послуг хостингу самостійно унеможливлює доступ до електронної (цифрової) інформації, зазначеної у заяві. Про вжиті заходи постачальник послуг хостингу повідомляє заявника та власника веб-сайту впродовж 48 год. з моменту отримання заяви.
  7. Пам’ятаємо, що розгляд заяви носить обов’язковий характер, а її ігнорування тягнутиме за собою притягнення до адміністративної відповідальності.

І памятайте, бізнес повинен знати свої права та обов’язки, щоб мати можливість себе захистити в майбутньому! Надіємось, Юридична клініка для малого та середнього бізнесу допоможе Вам стати більш обізнаними, а значить – захищеними.