You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Дата: 10.10.2019

Згідно з повідомленням Держстату, інфляція на споживчому ринку у вересні 2019 р. порівняно із серпнем 2019 р. становила 0,7%, з початку року – 3,4%.

Базова інфляція у вересні 2019 р. порівняно із серпнем 2019 р. становила 1,2%, з початку року – 3,3%.

На споживчому ринку у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,3%. Найбільше (на 21,4%) подорожчали гречані крупи. На 2,4–0,6% зросли ціни на фрукти, молоко та молочну продукцію, масло, рибу та продукти з риби, рис, м’ясо та м’ясопродукти. Водночас на 6,3–1,0% подешевшали яйця, овочі, цукор.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,0%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,8%, алкогольні напої – на 0,3%.

Одяг і взуття подорожчали на 8,7%, зокрема, взуття – на 10,4%, одяг – на 7,5%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% відбулося за рахунок зниження цін на природний газ на 3,0%. Разом з тим відбулося підвищення плати за оренду житла на 1,7%, тарифів на водопостачання й утримання будинків та прибудинкових територій – на 0,5%.

Ціни на транспорт у цілому знизилися на 0,4% в основному через здешевлення автомобілів на 1,4% і транспортних послуг на 0,5%.

Послуги освіти подорожчали на 9,9%, а саме: вищої – на 12,6%, середньої – на 11,6%.

 

Щодо індексації зарплати

Оскільки індекс споживчих цін, на підставі якого здійснюється розрахунок для проведення індексації, у вересні становив 100,7%, то він вплине на розрахунок коефіцієнта для проведенння індексації.

Тому у листопаді індексувати зарплату будемо за новими коефіцієнтами.

 

***

Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств).

 

Джерело
«Дебет-Кредит»