You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Дата: 28.11.2019

Сьогодні, 27 листопада, Уряд схвалив проект закону щодо переведення у цифровий формат  трудових книжок. Рішення Уряду дозволить скоротити бюрократичні процедури та оцифровувати процеси.

«Працівники не повинні будуть продовжувати радянську практику збирання купи довідок для підтвердження свого трудового стажу в разі втрати паперової трудової книжки або розбіжності в даних про роботу. Разом з тим пенсії та соціальні виплати поступово стануть призначатися автоматично, без зайвої бюрократії та необхідності приходити для цього в органи Пенсійного фонду», –  прокоментував рішення Уряду Олексій Гончарук.

Відповідно до рішення Уряду та, в разі схвалення законопроекту у Верховній Раді України  електронна версія трудової книжки зменшить навантаження на роботодавців та самозайнятих працівників – ФОПів. За інформацією Уряду, це рішення також спростить пошук роботи та оформлення на роботу.

 

Як будемо підтверджувати трудовий стаж до 2000 року в електронному вигляді
За інформацією Дубілета у Facebook,  на засіданні Уряду також було прийнято постанову, за якою працівники зможуть попросити роботодавця передати в електронній формі інформацію про стаж до 2000 року (зараз у Пенсійного фонду є інформація тільки з 2000 року). На думку Дубілета, це дозволить у майбутньому зробити призначення пенсій та інших соціальних виплат повністю дистанційно, без необхідності відвідувати Пенсійний фонд.
Електронні сервіси ПФУ за допомогою BankID

І ще. Окремою постановою затверджено можливість отримувати електронні сервіси Пенсійного фонду не тільки за допомогою цифрового підпису, але й за допомогою BankID. За словами Дубілета, цифровий підпис все ще має низьке проникнення серед українців, а Інтернет-банками ПриватБанку, Monobankом та іншими банками-учасниками користуються багато хто.

 

Джерело
Урядовий портал